Manicure hybrydowy zaczął cieszyć się ogromną popularnością, bo wydawał się być metodą idealną. Paznokcie są ładnie umalowane, wydają się też mocniejsze, a efekt utrzymuje się dłużej niż ten wykonany klasycznym lakierem. Jak się później okazało nie jest on jednak najlepszym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Marka Deborah Lippmann wyszła naprzeciw oczekiwaniom wprowadzając na rynek klasyczne lakiery, które trwałością mogą bez problemu konkurować z innymi lakierami klasycznymi. Co więcej, produkty są wegańskie, nietestowane na zwierzętach i nie posiadają szkodliwych substancji!

Dlaczego warto powrócić do manicuru klasycznego?

1.       Manicure hybrydowy powinien być wykonywany przez osoby posiadające specjalistyczną wiedzę, dlatego najlepiej udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Klasyczny manicure możemy wykonać samemu w domu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

2.       To samo dotyczy zdejmowanie hybrydy. Usuwanie manicuru hybrydowego w nieprofesjonalny sposób, co często się zdarza, gdy nie mamy czasu na spotkanie z profesjonalną manicurzystką, może doprowadzić do fizycznego uszkodzenia paznokcia lub oddzielenia płytki paznokcia od łożyska paznokcia. Dlatego ważne jest, aby manicure został właściwie nałożony i usunięty. W przypadku korzystania z klasycznych lakierów jest to o wiele prostsze.

3.       Dermatolodzy od kilku lat informują o rakotwórczym działaniu lamp UV, które wykorzystuje się przy hybrydowej metodzie malowania paznokci. Promieniowanie UVA, emitowane przez wspomniane urządzenie do utrwalenia lakieru, to takie samo, przed którym chronimy się latem, nakładając na skórę filtry.

4.       Jednym ze skutków ubocznych manicuru hybrydowego jest szybciej starzejąca się skóra dłoni oraz przebarwienia, które pojawiają się na skutek szkodliwego promieniowania. Po dłuższym czasie nie wygląda to estetycznie i należy skonsultować się ze specjalistą jak przywrócić zdrowy wygląd i stan skóry.

5.     Regularne stosowanie hybrydy sprawia, że paznokcie często przez długi czas po jej zdjęciu pozostają słabe, kruche, rozdwojone i podatne na uszkodzenia. Dodatkowo są łamliwe, a ich struktura poszarpana. Nie zawsze  jest to związane z nieprawidłowym usuwaniem hybrydy, ale z brakiem wiedzy dotyczącej odpowiedniej pielęgnacji paznokci.

6.     Lakier hybrydowy jest preparatem chemicznym, czyli może uczulać. Objawy reakcji alergicznej na ten produkt to najczęściej swędzenie, opuchnięcia i zaczerwienienie skórek wokół pomalowanego paznokcia. Lakiery Deborah Lippmann są pozbawione szkodliwych substancji, dlatego szanse na uczulenie są o wiele mniejsze.

fot: https://www.instagram.com/deborahlippmann/ via @lenallure