Przyjęło się, że wizytówką każdego z nas powinny być zadbane dłonie i paznokcie. Nie mówimy tutaj o starannie pomalowanych paznokciach, ale o gładkiej skórze oraz zdrowych paznokciach. 

Nasze dłonie i paznokcie codziennie narażone są na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych - szczególnie zimą. Dlatego chcemy przedstawić Wam kilka prostych zasad pielęgnacyjnych, które sprawią, że Wasze dłonie zawsze będą prezentować się perfekcyjnie.

  1. Regularnie (raz w tygodniu) dokładnie peelinguj dłonie. Wybieraj produkty z kwasami owocowymi oraz te bogate w składniki nawilżające. Zabieg ten sprawi, że skóra będzie odżywiona i gładka, a dłonie będą wyglądały młodziej! Nosisz hybrydę? Ta rada dotyczy również Ciebie i sprawi, że manicure będzie wyglądał jakby został wykonany przed chwilą - pamiętaj jednak, żeby omijać pomalowaną płytkę paznokci.
    Polecamy: MARSHMALLOW
  2. Używaj kremów do skórek. Codziennie przed pójściem spać staraj się wetrzeć w skórki krem lub oliwkę do skórek. Zapobiegnie to ich nadmiernemu przesuszaniu się i pękaniu, a Ciebie uchroni przed powstawaniem bolesnych ran.
    Polecamy: THE CURECUTICLE OIL

  3. Staraj się wykonywać prace domowe w rękawiczkach ochronnych. Uchroni to Twoje dłonie przed nadmiernym wysuszeniem spowodowanym kontaktem ze środkami chemicznymi. Dla osób, które borykają się z alergiami skórnymi polecamy rękawice nitrylowe lub winylowe. 

  4. Zaprzyjaźnij się z kremem do rąk! Każdy z nas o tym pamięta, jednak bardzo niewiele osób regularnie używa kremów do rąk. Postaw je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach tak, aby nie zapominać o ich stosowaniu.
    Polecamy: RICH GIRL

fot: https://www.instagram.com/deborahlippmann/